Warsztaty dla studentów SAN (i nie tylko)

Z badań przeprowadzonych przez francuską fundację Pierre’a Denikera wynika, że praca powyżej 50 godzin tygodniowo zwiększa ryzyko zaburzeń psychicznych. Naukowcy alarmują, że notoryczne nadgodziny szkodzą zdrowiu psychicznemu. Zapraszamy Was na warsztaty poświęcone problemowi zagrożenia pracoholizmem.

Gdy jesteśmy zmęczeni, nasz mózg przełącza się na automat – to chyba zauważył każdy, kto zarwał chociażby noc przed egzaminem. Wiele czynności wykonujemy rutynowo – zaczynamy być uważni i działamy na „automatycznym pilocie”. Wiele osób, które cechują się zaawansowanymi umiejętnościami w jakiejś dziedzinie – polegając na wypracowanych przez lata schematach, mogą nie zauważyć czynnika powodującego poważny błąd. Oczywiście przemęczeni również nie przetwarzamy w pełni informacji – może nam umknąć taka, o której teoretycznie wiedzieliśmy, ale nasz mózg jej nie zarejestrował. Wyrabianie kolejnych nadgodzin może nie tylko nie przyczynić się do sukcesu naszej firmy, ale też doprowadzić do niejednej sytuacji kryzysowej.

Na temat zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego zarządzania swoim czasem pracy, czy też naturalnemu pociągowi do pracoholizmu rozmawiać będą uczestnicy warsztatów „Zaabsorbowanie pracą jako zagrożenie zdrowia psychicznego, fizycznego i relacji międzyludzkich”. Cały kurs składa się z siedmiu spotkań. Pierwsze spotkanie warsztatowe (120 min), jest bezpłatne – pozostałe sześć będzie płatne.

Spotkanie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych problematyką zaabsorbowania pracą, a w szczególności do osób:

– niepewnych, czy optymalnie funkcjonują zawodowo,

– odczuwających dyskomfort w pracy,

– przemęczonych pracą zawodową,

– myślących o zmianie profilu zawodowego,

– pracoholików,

– wszystkich, którzy obawiają się nadmiernego zaangażowania w pracę.

Warsztaty poprowadzi dr Łukasz Prysiński – psycholog, menadżer – z doświadczeniem w zakresie psychologii motywacji, pomocy osobom cierpiącym na depresję, stany lękowe i problemy wywołane niewłaściwą aktywnością zawodową.

Miejsce: SAN Warszawa – sala 206

Termin: 12 stycznia 2019 r., godz. 17.00

Czas trwania:

1. Pierwsze spotkanie – 120 minut, bezpłatne.
  2. Kolejne spotkania – 90 minut, płatne, dla zainteresowanych kursem.