Aktualności

Warsaw Business Game 2019

« wróć

Wszystkich studentów Społecznej Akademii Nauk w Warszawie zachęcamy do wzięcia udziału w III edycji Warsaw Business Game 2019!

 

Czym jest WBG?

Warsaw Business Game to największy międzyuczelniany konkurs dla osób interesujących się ekonomią, finansami oraz biznesem. ze względu na wymogi globalnego biznesu konkurs prowadzony jest w języku angielskim. Studenci rywalizują o tytuł najlepszego w budowaniu strategii, planowaniu kampanii marketingowej oraz umiejętnościach negocjowania. Trzyosobowe drużyny wezmą udział w grze opartej na konkretnym business case, w której teoria przekładana jest na praktykę. Uczestników gry, na wszystkich etapach, ocenia jury, czyli najlepsi praktycy biznesu. Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny jest 3000 zł. Poza tym jest to doskonała okazja do zmierzenia się z zadaniem układania business planów oraz porozmawianiu o tym z ekspertami w danej dziedzinie.

 

#WBG2019 – przebieg konkursu

Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie muszą przejść przez eliminację do 1 kwietnia 2019 r. Zadanie polega na udzieleniu odpowiedzi na trzy pytania na stronie internetowej, do której link podany jest niżej.

ELIMINACJE

Po rundzie eliminacyjnej zostaje już tylko finał. Z każdej uczelni wybierana jest jedna drużyna, która będzie ją reprezentować. Finał polega na ułożeniu i zaprezentowaniu przez uczestników business case’u poprzez wykonywanie poszczególnych zadań. Na wykonanie tego drużyna ma 2 godziny. W ciągu trwania wyznaczonego czasu studenci rozwiązują 3 zadania wykorzystujące umiejętności marketingowe, strategiczne oraz negocjacyjne.

Przykładowy wzór business casu z poprzedniej edycji możecie sprawdzić na stronie: BUSINESS CASE 2018

 

 

SAN na Warsaw Business Game 2019

Społeczna Akademia Nauk jest współorganizatorem III edycji WBG. Zachęcamy wszystkich studentów naszej uczelni do wzięcia udziału w konkursie i przetestowania swojej wiedzy oraz umiejętności biznesowych.

Więcej informacji możecie uzyskać na stronach wydarzenia za pośrednictwem portali społecznościowych:

FACEBOOK

INSTAGRAM

LINKEDIN