Pomagaj z SAN - SANCharity
Nasza Uczelnia od lat włącza się w akcje charytatywne na terenie całego regionu łódzkiego, jak i kraju. Nasi Studenci oraz pracownicy włączają się w takie akcje jak: studenckie zbiórki krwi, pomoc hospicjom i domom dziecka. W 2021 roku z inicjatywy Pani Prorektor, prof. Zofii Patory-Wysockiej zainicjowany został projekt pod nazwą SANCharity. Celem przedsięwzięcia jest m.in. organizacja wydarzeń charytatywnych, jak i wsparcie Studentów SAN borykających się z chorobami nowotworowymi lub innymi ciężkimi schorzeniami.
Jednym z elementów akcji jest sprzedaż publikacji „Koloryt wspomnień” poświęconej prof. Muzachimowi Al-Noorachi, który zmarł w lutym 2021 roku.
Profesor Muzahim Al-Noorachi był wyjątkową postacią. Dla uczczenia Jego pamięci została przygotowana i wydana książka Kolory wspomnień – In memoriam Muzahim Abdul Al-Noorachi 1940-2021. Zamierzeniem książki było przybliżenie sylwetki Profesora jako członka naszej społeczności akademickiej i niezwykłego człowieka. Był osobą nietuzinkową, Irakijczykiem z pochodzenia, a Polakiem z wyboru. Był intelektualistą, naukowcem, nauczycielem, mentorem, dobrym duchem i przyjacielem studentów, szanowanym współpracownikiem i kolegą, na którego zawsze można było liczyć.
Przez lata spędzone w Społecznej Akademii Nauk pełnił m.in. funkcję Prorektora ds. Studenckich czy Dziekana Wydziału Zarządzania. W pamięci środowiska akademickiego pozostanie zapamiętany jako wyjątkowy wykładowca, a także wspaniały człowiek, oddany pracy i studentom.
Sprzedażą książki Kolory wspomnień – In memoriam Muzahim Abdul Al-Noorachi 1940-2021 zajmuje się Wydawnictwo SAN. Pozycję można zakupić podczas Inauguracji Roku Akademickiego w Łodzi oraz w Warszawie lub kontaktując się bezpośrednio z Wydawnictwem pod nr 42 676 25 29 wew. 339, e-mail: wydawnictwo@san.edu.pl
Koszt to: 50,00 zł
Wspieramy Studentów
Dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany w całości na rehabilitację naszej studentki - Pauliny Telegi, która uległa poważnemu wypadkowi. Paulina to studentka Zarządzania w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, ma 22 lata - to młoda, zdolna, ambitna dziewczyna kochająca życie. Paulina potrzebuje wsparcia w intensywnej i jak najszybszej rehabilitacji, aby odzyskała pełną sprawność, ale koszty rehabilitacji są bardzo wysokie. Zbiórka prowadzona jest również na portalu siepomaga.pl
Działania studentów Społecznej Akademii Nauk niosące pomoc i wsparcie
Jako Społeczna Akademia Nauk angażujemy się w wiele inicjatyw, mających na celu zwrócenie uwagi na sytuację geopolityczną naszego kraju jak i świata. Od lutego 2022 roku wszyscy skupiamy się na problemie jakim jest wojna w Ukrainie. Obywatele naszego państwa od samego początku konfliktu za wschodnią granicą zaangażowali się w inicjatywy pomocowe dla osób uciekających z kraju objętego agresją.
Społeczność naszej Uczelni, również czynnie angażuje się w organizowanie przedsięwzięć, współpracując z instytucjami oraz osobami, dla których prawa człowieka i bezpieczeństwo są podstawowymi wartościami. Jesteśmy otwarci na drugiego człowieka, bez względu na kraj pochodzenia czy inne bariery kulturowe, dlatego też budujemy przestrzeń wolną od nietolerancji i podziałów. Tworzymy miejsce dialogu i umożliwiamy studentom wymianę swoich poglądów oraz kształtujemy charakter osób u nas studiujących. Studenci naszej uczelni biorą czynny udział w różnych wolontariatach i organizacjach wspierających osoby potrzebujące.
We współpracy z Mariną Hulią, koordynatorką międzykulturową w Społecznej Akademii Nauk, studenci oraz wykładowcy biorą aktywny udział w różnych przedsięwzięciach, które mają na celu pomoc uchodźcom oraz stałe wsparcie w trudnych dla nich chwilach. Większość tych wydarzeń jest udostępniana i relacjonowana na Facebooku.
Podkreślając jak ważna jest dla nas międzykulturowość, we współpracy z Mariną Hulią zorganizowaliśmy wydarzenie „Idziemy na wojnę- z pokojem”. Podczas spotkania wraz ze studentami z innych państw mogliśmy szerzej poznać znaczenie słowa „uchodźctwo” i „tułaczka”. Wspólnie wynieśliśmy z tego wydarzenia najważniejszą lekcję- wspólnie z innymi możemy budować pokój na świecie oraz nawiązywać przyjacielskie relacje oraz dobrze się bawić.
Widząc jak ważna jest pomoc, już 6 marca 2022 roku, w pracowni Lary Gessler, studenci Społecznej Akademii Nauk wraz z Mamami z Dworca Brześć przygotowywali posiłki dla uchodźców z Ukrainy. Jako uczelnia chcieliśmy okazać wsparcie dla osób uciekających z obszarów wojny. Mogli oni zjeść przygotowane przez studentów ciepłe posiłki oraz porozmawiać z naszymi studentami.
Kolejnym wydarzeniem, w którym uczestniczyli nasi studenci odbyło się w Opolu. Wraz z młodymi aktywistami stworzyliśmy strefę wolną od nienawiści. Naszym celem było pokazanie, że warto budować więzi pomiędzy różnymi narodowościami, nawet jeśli pochodzimy z różnych krajów. Studenci SAN znakomicie potrafili ukazać jedność, podkreślając przy tym jak waży i lepszy jest świat bez podziałów narodowościowych.
Uczestnicy mogli również wysłuchać koncert saksofonisty Nikity z Białorusi, a atmosferę świąteczną było już czuć podczas przygotowań. Wydarzenie zostało zorganizowane, aby okazać wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, dla których Wielkanoc jest bardzo ważnym świętem. Studenci czuli jedność, mimo że nie byli z członkami swoich rodzin przy jednym stole.
W październiku z okazji „Halloween” zorganizowaliśmy spotkanie z dziećmi i rodzinami z Czeczenii. Wydarzenie odbyło się w Akademiku SAN. Uczestnikom towarzyszyły dobre nastroje. Wspólnie tańczyliśmy, uczyliśmy poprzez zabawę najmłodszych obywateli Czeczenii. Dzięki wydarzeniu pomogliśmy odnaleźć się rodzinom w naszym kraju.
W ostatnim czasie w Akademiku SAN, podjęliśmy kolejną inicjatywę i stworzyliśmy pracownię artystyczną, gdzie nasi studenci stworzyli, za pomocą krepiny i kolorowego papierów, barwne prace. Całe wydarzenie miało na celu urozmaicenie czasu ukraińskich sierot, które zostały ewakuowane z Odessy i znalazły swój tymczasowy dom, w hotelu pod Warszawą. Nasi wolontariusze starali się jak najbardziej wesprzeć ukraińskie dzieci i pomóc w organizowanych dla nich warsztatach plastycznych.
Społeczna Akademia Nauk angażuje się w wiele inicjatyw, którym przyświeca idea ochrony praw człowieka. Dla naszych studentów poczucie bezpieczeństwa oraz jedności są wartościami, bez których nie może funkcjonować współczesny świat. Wybuch wojny w Ukrainie umocnił w nas potrzebę pomagania i wspieranie drugiego człowieka, przede wszystkim osób uciekających z obszarów objętych wojną. Pokazujemy, że nie są pozostawieni bez pomocy i zawsze mogą liczyć na naszą pomocną dłoń.
Po więcej informacji zapraszamy na Facebooka Społecznej Akademii Nauk
Chcesz dołączyć do SANCharity?
Zapraszamy wszystkich Studentów oraz Pracowników SAN do włączenia się w akcję SANCharity. Jeżeli chcecie stworzyć projekt charytatywny, zorganizować zbiórkę krwi lub macie własny pomysł, jak pomóc potrzebującym odezwijcie się do nas na adres marketing@san.edu.pl