Aktualności

Stanisław Tołwiński: spółdzielczość, architektura, polityka

« wróć

26 lutego 2019 roku w Pałacu Zamoyskich w Warszawie odbędzie się bezpłatne seminarium Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Tematem spotkania będzie twórczość i życie współtwórcy międzywojennej spółdzielczości mieszkaniowej Stanisława Tołwińskiego. 

 

Cykl otwartych seminariów to nowa inicjatywa Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Celem projektu jest organizacja bezpłatnych spotkań z udziałem ekspertów z zakresu architektury, urbanistyki oraz historii sztuki.

 

26 lutego 2019 roku odbędzie się kolejne seminarium poświęcone ważnej dla Warszawy postaci – pierwszego powojennego prezydenta stolicy Stanisława Tołwińskiego. Gość wtorkowego spotkania dr Tomasz Siewierski z Instytutu Historii Nauki PAN wspólnie z dr hab. Błażejem Brzostkiem z Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki zaprezentują twórczość i życie Stanisława Tołwińskiego – współtwórcy międzywojennej spółdzielczości mieszkaniowej, dyrektora Społecznego Przedsiębiorstwa Budowlanego, organizatora Republiki Żoliborskiej (organizacji, która aktywnie pomagała mieszkańcom i osobom potrzebującym), prezydenta Warszawy w latach 1945-1950 oraz Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.

 

Seminarium NIAiU #2 odbędzie się we wtorek 26 lutego 2019 r. o godz. 17:00 w Pałacu Zamoyskich w Warszawie przy ul. Foksal 2 (sala konferencyjna, I piętro). Wstęp wolny.

 

Patronat medialny nad cyklem objął miesięcznik Architektura&Biznes.

 

***

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki(NIAiU) jest polską państwową instytucją kultury, która poprzez działalność popularyzatorską, wystawienniczą, edukacyjną oraz wydawniczą promuje kulturę architektoniczną i urbanistyczną oraz podejmuje starania w kierunku zachowania narodowego dziedzictwa architektonicznego XX wieku. Więcej informacji na www.niaiu.pl.