Spotkanie w Kijowie określające warunki współpracy naukowo-dydaktycznej

W dniach 22 i 23 października 2018 r. w Kijowie dr hab. Jerzy Telak prof. SAN i dr Mieczysław Magierski spotkali się z przedstawicielami Ukraińskich Kolei Państwowych z członkiem Zarządu ds. Infrastruktury Remigiuszem Paszkiewiczem na czele. Kolejne ważne spotkanie odbyło się z Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Przemysłowej Weroniką Marczuk, a także z Dyrektorem Dniepropietrowskiego Narodowego Uniwersytetu Transportu Kolejowego we Lwowie dr hab. Jarosławem Bolżelarskim oraz z przedstawicielami Państwowej Akademii Ekologicznej Edukacji Podyplomowej i Zarządzania w Kijowie prof. dr hab. Igorem Salih i prof. dr hab. Anatolijem Antonowem.

Celem tych spotkań było określenie warunków współpracy naukowo-dydaktycznej Społecznej Akademii Nauk z Ukraińskimi Kolejami Państwowymi, Polsko-Ukraińską Izbą Przemysłową, Dniepropietrowskim Narodowym Uniwersytetem Transportowym oraz Państwową Akademią Ekologicznej Edukacji Podyplomowej i Zarządzania.