Cudzoziemcy w SAN
Cudzoziemcem w rozumieniu przepisów prawa polskiego jest każda osoba nieposiadająca polskiego obywatelstwa. Jeżeli jesteś kandydatem cudzoziemcem i ubiegasz się o przyjęcie do Społecznej Akademii Nauk zapoznaj się z etapami rejestracji na studia.
Osoby, które posiadają polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego państwa lub kilku innych krajów, są z mocy prawa traktowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jak obywatele polscy.
Rekrutacja na studia i wymagane dokumenty
Kandydat cudzoziemiec może dokonać zapisu na studia:
- w oparciu o oryginały dokumentów– w przypadku, gdy kandydat dostarczy dokumenty bezpośrednio do Biura Rekrutacji,
- w oparciu o kopie dokumentów – kandydat przesyła do Biura Rekrutacji drogą mailową na adres: rekrutacja_wawa@san.edu.pl skany dokumentów rekrutacyjnych lub ich kopie na adres pocztowy. Wówczas Kandydat jest zobowiązany do przedłożenia oryginałów wszystkich dokumentów niezwłocznie po przyjeździe do Polski,
- za pośrednictwem osoby legitymującej się właściwym pełnomocnictwem i ważnym dokumentem tożsamości.
Oferta językowa dla cudzoziemców
Cudzoziemcy nieposiadający:
- certyfikatu znajomości języka polskiego wydanego przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego, lub
- poświadczenia ukończenia rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego
mogą skorzystać z prowadzonego przez SAN intensywnego kursu języka polskiego „Polski na studia”, przygotowującego do studiowania w języku polskim lub podejść do egzaminu z języka polskiego.
Dodatkowe informacje dla cudzoziemców
ZASADY UBIEGANIA SIĘ O ŚWIADCZENIA POMOCY MATERIALNEJ DLA CUDZOZIEMCÓW
Studenci, którzy ukończyli tytuł licencjata i ponownie studiują na studiach licencjackich nie mogą ubiegać się o żadne stypendium.
Studenci, którzy ukończyli studia magisterskie nie mogą również ubiegać się już o żadne stypendium.
Studenci Cudzoziemcy wypełniają wnioski i oświadczenia w języku polskim. Dokumenty dołączane do wniosku w innym języku niż polski, przed złożeniem muszą zostać przetłumaczone na język polski przez przysięgłego tłumacza i złożone wraz z oryginałami.