Aktualności

#MojaKonstytucja

« wróć

Czy konstytucja jest nam potrzebna? Co daje nam jej znajomość? Czy dokument ten ma przełożenie na nasze życie? Czy wpisanie czegoś w konstytucji gwarantuje uzyskanie tego? Pod jakimi warunkami? Od czego zależy, że może być ona naprawdę przydatna w życiu? Nad powyższymi kwestiami zastanawiali się studenci obecni na dzisiejszym wykładzie zorganizowanym w ramach "Tygodnia Konstytucyjnego"

"Im dłużej spotykam się z młodzieżą w różnym wieku, żeby dyskutować o Konstytucji tym większe mam przekonanie, że rozmów takich odbyłam zbyt mało… Czy zastanawialiście się kiedyś, czym dla Was jest Konstytucja? Jakie ma znaczenia w Waszym codziennym życiu? Dla mnie Konstytucja jest czymś więcej niż narzędziem pracy adwokata, czymś więcej niż zestawieniem najważniejszych praw, więcej nawet niż abecadłem…" - napisała we wstępie do swojego wykładu prowadząca - adw. Magdalena Falkowska. Dyskusja była burzliwa - nie rozmawialiśmy treści konstytucji, a skupiliśmy się na jej znaczeniu. 

Mamy nadzieję, że spotkanie się Państwu podobało i przyczyni się do głębszej refleksji o konstytucji, naszych prawach i naszych obowiązkach.


#MojaKonstytucja
Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy