Aktualności

Dni Przedsiębiorczości i Kariery 2021

« wróć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na cykl wykładów w ramach Dni Przedsiębiorczości i Kariery. Wydarzenie od kilku lat jest organizowane  przez Społeczną Akademię Nauk. W tym roku wszystkie spotkania odbędą się za pośrednictwem platformy MS Teams. 

Aby wziąć udział w wykładzie należy zarejestrować się za pośrednictwem strony www.event.san.edu.pl

10.05.2021 godz. 17.00 - Polityka młodzieżowa w Polsce, Piotr Mazurek - sekretarz stanu w kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Młodzi ludzie znaleźli się w centrum uwagi władz publicznych nie tylko ze względu na siłę sprawczą w życiu publicznym, ale także ze względu na motywacje do rozwoju i budowania przyszłości państwa. Podczas spotkanie min. Piotr Mazurek przedstawi w jaki sposób młodzi ludzie mogą korzystać z adresowanych do nich działań oraz jakie działania podejmuje państwo, aby swoją karierę zawodową wiązali z polskim rynkiem pracy.

13.05.2021 godz. 17.00 - Jak prowadzić konto na Linkedin?, Karolina Karolczak - Sodexo

Prowadzenie kont w mediach społecznościowych stało się istotną częścią działań marketingowych firm i organizacji. Uznana przez Magazyn Forbes za jedną z najbardziej wpływowych kobiet na Linkedin Karolina Karolczak przedstawi praktyczne wskazówki co robić aby organizacja mogła się skutecznie komunikować.

16.05.2021 godz. 9.45 - Crowdfunding czyli jak pozyskać środki na rozwój firmy, Arkadiusz Regiec - Beesfund

Jednym z najważniejszych elementów prowadzenia działalności gospodarczej jest znalezienie finansowania przedsięwzięć. W ostatnich latach kapitał inwestorów poszukuje innowacyjnych pomysłów, ale też niestandardowych możliwości uzyskania stopy zwrotu. O tym w jaki sposób pozyskiwać inwestorów opowie Arkadiusz Regiec twórca platformy Beesfund łączącej przedsiębiorców z inwestorami.

18-20.05.2021 godz. 18.00 - Spotkanie z Akademickim Biurem Karier

Zgłoszenia na maila: abk@san.edu.pl

20.05.2021 godz. 17.00 - Jak rozkręcić firmę – historia sukcesu na rynku spożywczym, Paweł Malicki – Baton warszawski

Prowadzenie własnej firmy nie jest łatwe, szczególnie jeśli na rynku na który zamierzasz wejść dominują zagraniczne korporacje. Jednak jeśli jesteś dobrym obserwatorem i umiesz wczuć się w potrzeby innych ludzi możesz znaleźć własną niszę. Obserwować i słuchać potrafił Paweł Malicki, który stworzył biznes rzucając wyzwanie firmom z rynku spożywczego. Przedsiębiorca przedstawi praktykę działania firmy oraz dalsze plany rozwoju.

21.05.2021 godz. 17.00 - Kariera w finansach i rachunkowości, Przedstawiciel magazynu Kariera w finansach i rachunkowości

Nie każdy kto kończy studia z zarządzania czy finansów musi założyć własną firmę. Wiele osób swojej szansy w biznesie szuka jako osoby wykonujące usługi wewnątrz przedsiębiorstwa. O tym jakie szanse tworzy rynek dla osób, które znają się na finansach, bankowości i rynku kapitałowym opowiedzą przedstawiciele branżowego czasopisma.