Czy łatwo jest zabić człowieka? Psychofizyczne konsekwencje pracy w szczególnie trudnych warunkach w służbach mundurowych.

Prowadzący: dr Anna Zygo

Czas trwania: 17.00-19.15 (3x45 minut)

Podczas seminarium słuchacze będą mieli okazję m. in. rozprawić się z mitami krążącymi na temat zabijania podczas wykonywania obowiązków służbowych. Mity te, podtrzymywane i propagowane głównie przez filmy akcji, utrzymują, iż funkcjonariusze służb mundurowych są szkoleni po to, by zabijać. Zabijanie zaś nie pozostawia na nich żadnego śladu w wymiarze psychicznym. Seminarium ma na celu uzmysłowić słuchaczom, że w przypadku dojrzałego emocjonalnie i pozbawionego cech psychopatycznych człowieka, akt zabijania zawsze zostawia swoje piętno.

Drugą część seminarium stanowi problematyka farmakologicznego wspomagania funkcjonariuszy służb mundurowych. Także - związanego ze służbą stresu i jego skutków, czasem nieodwracalnych.

Seminarium odbędzie się 19 kwietnia w godz. 17.00-19.15 w zespole na platformie MS Teams.

Dr Anna Zygo jest koordynatorem kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w warszawskiej filii Społecznej Akademii Nauk. Jako socjolog i szkoleniowiec z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmuje się głównie problematyką selekcji kandydatów na stanowiska dowódcze i optymalizacją kompetencji w warunkach zwiększonego stresu w służbach mundurowych.

Uwaga! Obowiązuje rejestracja na seminarium.