Bezpieczny człowiek w cyfrowym świecie

Bezpieczny człowiek w cyfrowym świecie

Prowadzący: dr Andrzej Kozłowski

Czas trwania: 3x45 minut

Seminarium ma na celu zapoznanie człowieka z następującymi zagadnieniami: przedstawianie najpopularniejszych technik wykorzystywanych przez hakerów od strony zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Zostaną zaprezentowane odpowiednie case studies oraz przeprowadzone zostaną praktyczne ćwiczenia. Ponadto omówione zostaną podstawowe zasady bezpieczeństwa w Internecie zarówno na urządzeniach stacjonarnych jak i mobilnych. Przedstawione zostaną błędy najczęściej popełniane przez użytkowników, a także ich działania, które powinny zostać podjęte w przypadku działań hakerów. Podczas seminarium słuchacze dowiedzą się, jak nie dać się hakerom w mediach społecznościowych i jak zadbać o prywatność i bezpieczeństwo na Facebooku, Twitterze i innych popularnych platformach mediów społecznościowych.

Seminarium odbędzie się 26 maja o godz. 17:00 na platformie MS Teams.

Dr Andrzej Kozłowski jest redaktorem naczelnym portalu CyberDefence24.pl należącego do grupy Defence24. Doktor nauk politycznych. Autor ponad 15 publikacji naukowych oraz licznych tekstów popularnonaukowych i analiz dla biznesu obejmujących współpracę pomiędzy sektorem publicznym a sektorem prywatnym, wdrożenia produktów biznesowych oraz analizę rynku. Uczestniczył w ponad 30 konferencjach naukowych (m.in. King’s College, University of Manchester, Goethe University Frankfurt) oraz licznych biznesowych w roli zarówno moderatora jak i eksperta.

Prowadzi wykłady, szkolenia i konwersatoria z zakresu cyberbezpieczeństwa i walki z dezinformacją na Uniwersytecie Łódzkim; Collegium Civitias; Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk, Europejskiej Szkole Dyplomatów i Akademii Strategicznej Analizy Politycznej . Odbył staże w Hague Center for Strategic Studies, PISM, BBN, ambasadzie RP w Hadze i w Parlamencie Europejskim. Stypendysta program Departament Stanu IV LP: "21st Century Changemakers: Information Technology Leaders Explore Cyber Security Strategies.

Uwaga! Obowiązuje rejestracja na seminarium.