Bezpieczeństwo, eksploatacja i logistyka transportu

„Bezpieczeństwo, eksploatacja i logistyka transportu” to tytuł II seminarium naukowego, które 19 kwietnia 2018 r. odbyło się w Dęblinie.

Organizatorem spotkania była Katedra Logistyki Społecznej Akademii Nauk w Warszawie z partnerami: Zakładem Eksploatacji i Diagnostyki Środków Transportu (Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu), Zakładem Bezpieczeństwa Transportu Lotniczego (Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie), Katedrą Podstaw Logistyki (Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu). W komitecie naukowo-organizacyjnym seminarium byli: dr hab. Jerzy Telak, prof. SAN; dr hab. Maciej Stajniak, prof. WSL; płk dr inż. Adam Rurak (wiceprzewodniczący) oraz dr inż. Andrzej Krzyszkowski (przewodniczący).

Reprezentujący Społeczną Akademię Nauk dr hab. Jerzy Telak, prof. SAN przedstawił wykład pt. „Podstawowe aspekty pracy Katedry Logistyki SAN w Warszawie”, a towarzyszący mu adiunkt SAN, płk dr Władysław Przyjemski wykład pt. „Zadania Inspektoratu Uzbrojenia na etapie realizacji fazy analityczno-koncepcyjnych procesu pozyskiwania sprzętu wojskowego”.

Ponadto podczas seminarium można było wysłuchać referatów:

• „Bezpieczeństwo transportu lotniczego” – gen. bryg. pil. Mirosław Jemielniak
  • „Szkolenie lotnicze podchorążych w czwartym Skrzydle Lotnictwa Szkolnego” – płk pil. dr inż. Konrad Madej
  • „Możliwości szkolenia lotniczego” – płk pil. Artur Kałko
  • „CTRL+SKY system detekcji i neutralizacji dronów” – mgr inż. Piotr Radziemski
  • „Potrzeby operacyjne w zakresie transportu” – gen. broni dr inż. Marek Tomaszycki
  • „Koleje dużych prędkości – nowe technologie, rozwój i klasyfikacja” – dr inż. Andrzej Krzyszkowski
  • „Aktualne problemy polskiej branży transportowo-spedycyjnej” – dr hab. Maciej Stajniak.

Kolejne, III Seminarium naukowe Bezpieczeństwo, eksploatacja i logistyka transportu odbędzie się 7 czerwca 2018 r. w siedzibie Społecznej Akademii Nauk przy ulicy Łuckiej 11 w Warszawie.