Aktualności

Beauty day - warsztaty z makijażu i pielęgnacji skóry

« wróć

Makijaż najczęściej kojarzy nam się z nakładaniem kosmetyków na twarz, aby lepiej wyglądać i zamaskować drobne niedoskonałości. Jednak jego zastosowanie zmieniało się na przełomie wieków dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna w danym okresie. Już w starożytnym Egipcie kobiety malowały twarz barwnikiem, używały pudru, różu i szminki. Natomiast w starożytnej Grecji aktorzy grający w sztukach teatralnych poprawiali swoje rysy twarzy, aby lepiej prezentować się na scenie.

Dzisiaj makijaż może mieć nawet znaczenie psychologiczne. Dla wielu kobiet jest to sposób na podwyższenie samooceny związanej z poczuciem swojej atrakcyjności. Powinniśmy jednak pamiętać, że brak makijażu nie wpływa na wartość kobiety, a uzupełnia jest wizerunek oraz pozwala uwydatnić nasze atuty.

 

Jak wykonać doskonały make-up, aby odzwierciedlał naszą osobowość? Jakie kosmetyki będą odpowiednie do naszej karnacji? Odpowiedzi na te oraz inne pytania będziecie mogli uzyskać podczas BEAUTY DAY ONLINE. Podczas spotkania Ilona Kurowicka-Durda pokaże krok po kroku jak wykonać makijaż. Dodatkowo będzie mogli poznać kilka ciekawych tricków przydatnych przy nakładaniu kosmetyków. Pani Ilona także udzieli Wam porad jak dbać o cerę, na co dzień oraz jaki kolor będzie dla Was najbardziej odpowiedni.

 

Na BEAUTY DAY ONLINE zapraszamy 4 sierpnia o godzinie 16.00. na nasz kanał na YouTube. Na warsztaty obowiązują zapisy.